Categories:

Hüsnü GÜLEZ Kardeşimiz Yalnız Değildir.

Hüsnü GÜLEZ, Akdeniz Üniversitesi’nde; Personel Daire Başkanlığı, Kütüphane Daire Başkanlığı, Fakülte/Enstitü/Yüksekokul Sekreterlikleri gibi birçok kritik görevin yanında, bir dönem, Antalya Döşemealtı İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı kadrosunda bulunmuştur. Halen; Akdeniz Üniversite, Antalya Devlet Konservatuarı Yüksekokul Sekreteri olarak görev yapmaktadır. GÜLEZ, bizler gibi 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu ile 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki kurumlarında devlet korumasında yetişerek hayata atılmış devletimizin üst kademelerinde görev yapmış önemli bir bürokrattır. 2014 Yerel Seçimlerinde Marmaris Belediye Başkanlığına Aday Adayı olmuştur.

Akdeniz Üniversitesi ve görev yaptığı diğer kurumlarda çok başarılı işlere imza atmıştır. Görev yaptığı sürece boyunca 150’ye yakın plaket ve teşekkür belgesi ile ödüllendirilmemiştir. Memuriyet hayatı boyunca yaptığı başarıları yakinen takip edilmektedir. Görev yaptığı Konservatuvar binasından alınan örnekler sonucunda depreme dayanıksız olduğu yönünde rapor çıkmıştır. Bunun üzerine; Hüsnü GÜLEZ, Öğrenci Velileri ve Okul Müdürü, Rektörün izni ile bağış yolu ile okulu yaptırma kararı alınmıştır.

Veliler, Müdür ve Hüsnü GÜLEZ, 20 milyon lira bağış yapacak iki destekçi de bulunuyor. Ancak Öğrenci Velileri Dayanışma Platformu, A.Ü. Rektörlüğü’nün, bağışın döner sermayeye aktarılmasında ve bina yapımı dışında da kullanılmasında ısrarcı olması nedeniyle görüşmeler kesildiğini duyuruyor.

Bağışı bulan, bağışın projesini kendi imkanlarıyla çizdiren ekipten biri olan Konservatuvar Müdürü görevden alınıyor. Daha sonra kardeşimiz Hüsnü GÜLEZ’in, hiçbir gerekçe gösterilmeden görev yeri değiştiriliyor. Hüsnü GÜLEZ kardeşimizin Türkiye’nin en güzel konservatuvar binasını yaptırmaktan başka hiçbir amacı yoktur. Bağışı için yola çıkmak ve bulmak çok uzun ve hassas bir süreç gerektirdiğine inanıyoruz. Ödül yerine başka bir birime sürgün edilmesi bizleri çok üzmüştür. Rektör Prof.Dr.Özlenen ÖZKAN’ın, Hüsnü GÜLEZ kardeşimiz ile ilgili almış olduğu kararı yeniden gözden geçirmesini istiyoruz.

Yozgat YURT YURT – Derneği olarak olayın takipçisiyiz. YÖK Başkanı Sayın Prof.Dr. Erol ÖZVAR’ı, göreve davet ediyoruz.

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir